Przejdź do treści

Wycieczka 0 a i 0 b na Farmę Mazurską w Szarejkach-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
Wycieczka 0 a i 0 b na Farmę Mazurską w Szarejkach

19 maja b.r. dzieci z grup zerowych wraz z opiekunami udały się na wycieczkę na Farmę Mazurską w Szarejkach. Siedlisko to jest położone pośród zieleni, naturalnych łąk, na uboczu, w pobliżu lasu.
Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy w gospodarstwie, możliwość obcowania ze zwierzętami: krowy, owce, konie, kury, kaczki, gęsi, króliki, a także zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego.
W programie znalazło się własnoręczne pieczenie chleba w zabytkowej kuchni. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto i piekły chlebki, które zabrały do domów. Największą atrakcją okazało się dojenie kóz, które odbywało się na specjalnym stanowisku, gdzie każde dziecko uczy się doić i dowiaduje się skąd się bierze mleko. Dzieci mogły też samodzielnie nakarmić i pogłaskać kozę, gdyż zwierzę to jest bardzo oswojone. Poznawanie żab to kolejny ciekawy program, który uczy szacunku do tych stworzeń i potrzeby ich ochrony. Mogliśmy też posłuchać  żabiego koncertu. Na terenie posesji znajduje się bogato wyposażony plac zabaw, gdzie dzieci bardzo chętnie się bawiły na różnego typu urządzeniach. Program wycieczki zakończony był ogniskiem z kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili i pełni wrażeń wrócili do domów.

Opiekunowie:
Ewa Grajewska, Joanna Salek, Aneta BorkowskaWróć do spisu treści