Przejdź do treści

Projekt "MISTRZYNI SZYMBORSKA"-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego  “Mistrzyni Szymborska”. Jego celem jest upamiętnienie roku Wisławy Szymborskiej poprzez prezentowanie w ciekawy sposób twórczości poetki.
Uczniowie klasy 4 b i 6 b sukcesywnie realizują  zadania w ramach projektu. Zaczęli od poznania tego mniej poważnego oblicza noblistki. Wisława Szymborska w wolnym czasie zajmowała się tworzeniem kolaży, które sama nazywała wyklejankami. Noblistka skrupulatnie, przez lata gromadziła wycinki z gazet, następnie wykorzystywała je przy tworzeniu pocztówek dla swoich przyjaciół oraz czytelników. Nasi uczniowie  stworzyli własne wyklejanki, wzorując się na pracach poetki. Mamy już także pierwsze lepieje. Lepiej to krótki, bo dwuwersowy wierszyk o żartobliwej treści. Mistrzynią i pomysłodawczynią tej formy jest patronka roku 2023.
Spróbowaliśmy pobawić się słowem i stworzyć własne lepieje.  Było przy tym mnóstwo kreatywnej pracy, a efekt zadziwiający! Wkrótce pokażemy kolejne „dzieła” naszych uczniów.

Mariola Marcińczyk


Wróć do spisu treści