Przejdź do treści

"Pod prąd czyli jak żyć dobrze w czasach zagrożeń" - lekcje VR z profilaktyki uzależnień-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
POD  PRĄD  CZYLI  JAK  ŻYĆ  DOBRZE  W  CZASACH  ZAGROŻEŃ
Jest to innowacyjna propozycja lekcji dla dzieci z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality – „wirtualnej rzeczywistości”) aby zapobiegać uzależnieniom wśród młodzieży.
Projekt polega na przedstawieniu młodzieży i dzieciom tematycznych filmików (m.in. o narkotykach, alkoholu, zagrożeniu w sieci) poprzez okulary VR, dzięki którym dziecko może poczuć się jak uczestnik akcji filmiku szkoleniowego. Okulary angażują więcej zmysłów niż normalna projekcja.

18 listopada 2022 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Innowacyjna Edukacja oparte o technologię wirtualnej rzeczywistości "Pod prąd czyli jak żyć dobrze w czasach zagrożeń  - lekcje VR z profilaktyki uzależnień." W projekcie udział wzięli uczniowie klas VI-VIII. Uczniowie siedząc na obrotowych krzesłach obejrzeli 3 krótkie filmy w technologii 360, które pokazywały jak można rozpoznać i jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Odtwarzanie filmów odbywało się synchronicznie na wysokiej klasy zestawach okularów 360. Warsztaty poruszały tematykę związaną ze spożyciem narkotyków, porwaniem i zagrożeniami w sieci.  Dzięki technice 360 przekaz edukacyjny był wyjątkowo atrakcyjny. Dziękujemy pracownikom Centrum Oświatowo - Dydaktyczne w Ełku za przeprowadzenie zajęć.

Anna Sańczuk

Wróć do spisu treści