Przejdź do treści

Narodowe Święto Niepodległości-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej jak co roku wspólnie świętowała 104-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
09 listopada 2022 r. oddaliśmy hołd Polakom, którzy doprowadzili do odzyskania wolności 11 listopada 1918 r. Uczniowie klas 5-8 pod kierunkiem p. Macieja Karpuka przygotowali poezję patriotyczną Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Jana Kasprowicza, Michała Kajki oraz Wisławy Szymborskiej.
Recytacje były połączone z ludową muzyka wileńską, która grana była na Wileńszczyźnie w czasach Józefa Piłsudskiego. Oprawę muzyczną przygotowała nam Kapela Nowowiejska w Składzie: Kinga Dopierała - cymbały wileńskie, Frączkowska Aleksandra- bas polski, Seweryn Jan-bębenek obręczowy oraz Diana Waszkiewicz- skrzypce.
Uczniowie klas ósmych wraz z kapelą na zakończenie spektaklu patriotycznego zatańczyli oberka i polkę.
10 listopada 2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się po raz piąty do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".
Zewnętrznym symbolem obchodów były galowe stroje z wpiętymi kokardami narodowymi.

Admin.
zdjęcia >>>
List Ministra Edukacjii Nauki

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.
Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych.

Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wróć do spisu treści