Przejdź do treści

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 0 A-i 0 B-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
Światowy Dzień Pluszowego Misia

28.11 2022 r. klasa 0 a została zaproszona do Biblioteki w Nowej Wsi Ełckiej w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Misie maskotki są mięciutkie i puchate, dlatego kochają je wszystkie dzieci. Ich rola wykracza poza towarzystwo w zabawie czy przytulanie do snu. Dla wielu z nich są jak przyjaciele, nie tylko w chwilach radości, ale i smutku.
Dzieci powierzają im swoje sekrety, mogą z nimi rozmawiać, przebierać w różne stroje, odgrywać  scenki, śpiewać im piosenki. Tak więc zaspokajają wiele dziecięcych potrzeb takich jak: bliskość, wsparcie, troska, zabawa, przyjaźń. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki. Niektóre były już wymęczone, od ciągłego przytulania, gdyż często zastępowały rodziców w czasie rozłąki.
Panie bibliotekarki przygotowały przedszkolakom wiele ciekawych atrakcji.
Było to między innymi oglądanie książeczek, których bohaterami były misie, czytanie bajki ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, kolorowanie obrazków, robienie zdjęć w foto budce, zgadywanki rebusy tematyczne. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej, popcornu i soku, a także pamiątkowych prezentów- zakładek do książek.
Dzieci spędziły ten dzień w miłej, radosnej atmosferze i szczęśliwe wróciły do szkoły.
Klasa 0 b święto Pluszowego Misia obchodziła tydzień później. Dzieci również były bardzo zadowolonez zabawy.

Ewa Grajewska

Wróć do spisu treści