Przejdź do treści

BohaterON w Twojej Szkole 2022-2022/2023

SZKOŁA > WYDARZENIA > Wydarzenia z życia szkoły
BohaterON w Twojej Szkole 2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej  już kolejny raz wzięli udział w projekcie BohaterOn w Twojej szkole 2022 będącego częścią VII edycji  ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię!
Projekt był realizowany na lekcjach historii w klasach IV-VIII.
Zajęcia edukacyjne odbywały się w okresie wrzesień - listopad 2022 r.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcjach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu  i jego bohaterom w oparciu o materiały edukacyjne organizatora. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali oni słuchowiska pt. „Mały-roznosiciel nadziei”, a następnie zapoznali się z materiałami na stronie głównej projektu oraz przykładowymi biogramami powstańców warszawskich.
Uczniowie klas VII-VIII realizowali zajęcia z wykorzystaniem scenariuszy dla ich grupy wiekowej. Zobaczyli w ramach lekcji film edukacyjny z serii „Co za historia! – Powstanie Warszawskie”, a następnie pracując w grupach, starali się znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? Jaką cenę zapłaciła Warszawa? Dlaczego zawsze powinniśmy o ich bohaterstwie pamiętać?
Uczniowie klas VIII mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat Powstania Warszawskiego, o którym uczyli się już na lekcjach historii w ramach realizacji treści podstawy programowej.
Ponieważ w tym roku zmienione zostały zasady wysyłania życzeń do Powstańców, można  je przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną, przekazaliśmy takie pozdrowienia od społeczności naszej szkoły za pośrednictwem organizatorów kampanii, a nasza placówka została umieszczona na ogólnopolskiej mapie uczestników akcji >>> https://dumnizpowstancow.pl/
Projekt został przyjęty przez uczniów z dużym zainteresowaniem. Poznając historię powstańców, także tych najmłodszych, mieli oni okazję wzmocnić poczucie swojej tożsamości narodowej i postawy patriotyczne. Zajęcia rozbudziły wrażliwość społeczną i przekonanie, że żyjący Powstańcy zasługują nie tylko na pamięć, ale także na wszelką możliwą pomoc.

Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Mariola Marcińczyk.Wróć do spisu treści