Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ – musical "Doktor Żywago"

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/2019
SPOTKANIA ZE SZTUKĄ – musical DOKTOR ŻYWAGO

W dniu 27 marca 2019 roku odbyło się kolejne SPOTKANIE ZE SZTUKĄ. Ponownie pojechaliśmy do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Tym razem oglądaliśmy musical DOKTOR ŻYWAGO. Dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego wielkiej miłości Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji. Musical, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, jest adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka, laureata literackiej Nagrody Nobla. Śpiew, taniec, muzyka na żywo pozostawiły w nas niezapomniane wrażenia. Spektakl wszystkim bardzo się podobał. Niektórzy wyrazili chęć przeżycia go jeszcze raz.
W SPOTKANIU ZE SZTUKĄ udział wzięli uczniowie klas VI a, VII b, VIII a oraz przedstawiciele klas VI b oraz VII a. Pomysłodawczynią i organizatorką całego „zamieszania” była nauczycielka matematyki Iwona Witczak przy pomocy pań: Katarzyny Niedźwieckiej, Magdaleny Niedźwieckiej oraz Jolanty Świderskiej.

Iwona Witczak

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
tel/fax: Budynek nr 1: 87 619 74 25, Budynek nr 2: 87 568 37 54
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
ul. Ełcka 18, 19-300 Ełk; sp.nwe@interia.pl
Wróć do spisu treści