Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Projekt "Aktywne dzieci-Zdrowe dzieci"-20201/2022

SZKOŁA > WYDARZENIA
3 września 2021 r. w SP w Nowej Wsi Ełckiej odbyły się zajęcia sportowe i rekreacyjne w ramach projektu  „Aktywne dzieci=Zdrowe dzieci”.
Projekt realizuje Gmina Ełk wspólnie z Samorządem Varena na Litwie. Projekt dotyczy walki z nadwagą i otyłością wśród mieszkańców obydwu gmin partnerskich oraz edukacji w zakresie zdrowego trybu życia.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas II a, II b, III a, III b, IV a, IV b, V a.
Klaso 2-3 pan Marcin Wasilewski ze szkoły tańca „Akrobatyk Proton” przybliżył dzieciom tajniki akrobatyki, zwracając uwagę na zdrowy styl życia. Jednostka paramilitarna „Strzelec” zainteresowała uczniów swoją działalnością poprzez obcowanie ze sprzętem wojskowym. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez Adriana Kochanowskiego ze „Szkółki Piłkarskiej Junior”. Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  Ponadto uczniowie skorzystali z umiejętności malarskich p. Ewy Imirskiej z Gminnego Centrum Kultury, która malowała twarze. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w zaproponowanych ćwiczeniach demonstrowanych przez prowadzących.
Na zakończenie wszyscy skorzystali z posiłku.
Klasy 4-8 wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem w ramach realizacji projektu „Aktywnie dzieci = Zdrowe dzieci” dotyczącego walki z nadwagą i otyłością oraz promowania zdrowego stylu życia. Na spotkaniu pani dietetyk przybliżyła uczniom wiele prostych, ale cennych wskazówek dotyczących wyboru właściwych produktów żywieniowych. Przede wszystkim poleciła zwiększenie ilości spożywanych owoców i warzyw, wybieranie produktów bez sztucznych składników i konserwantów oraz wyszukiwanie produktów z niewielką ilością cukru lub soli. Zwróciła również uwagę uczniów na dokładne czytanie etykiety opisującej skład produktu.
Na zakończenie spotkania można było dokonać analizy składu ciała oraz spróbować polecane produkty i wyroby tj. owoce, świeżo wyciskane soki oraz dietetyczne ciasta z dyni, szpinaku i marchewki.

Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną na co dzień wśród naszych uczniów.

Admin.
Wróć do spisu treści