Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Plebiscyt na Superdziewczynę i Superchłopaka SP NWE-2020/2021

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2020/2021
Plebiscyt na Superdziewczynę i Superchłopaka SP NWE

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn odbył się  w szkole plebiscyt na Superdziewczynę i Superchłopaka SP NWE, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Każdy uczeń z kl. 1-8 mógł wziąć udział w zabawie. Kandydaci mieli za zadanie przedstawić swoją sylwetkę, opowiedzieć czym się interesują, a także odpowiedzieć na dwa pytania: dlaczego ubiegają się o dany tytuł i co zmieniliby w świecie kobiet lub mężczyzn?
Do plebiscytu zgłosiły się dwie uczennice: Wiktoria Rogowska z kl. 8 a i Wiktoria Dobrzycka  z kl. 7 b. Uczniowie naszej szkoły pod specjalnym linkiem mogli oddać głos na jedną kandydatkę. Wiktoria Dobrzycka uzyskała najwięcej głosów ( 61,2 % ), tym samym uzyskała tytuł Superdziewczyny SP NWE. Kontrkandydatka otrzymała wyróżnienie za wzięcie udziału w plebiscycie. Udało się również wyłonić Superchłopaka SPNWE, który jako jedyny zgłosił swoją kandydaturę. Jest nim Szymon Opacki uczeń kl. 7 b. Wszyscy biorący udział w plebiscycie otrzymali dyplomy.
Warto w tym miejscu przedstawić refleksje zwycięzców na temat zaproponowanych zmian w świecie kobiet i mężczyzn.
Wiktoria poruszyła ważne zagadnienie jakim jest samoakceptacja. Zasugerowała, aby każda dziewczyna dążyła do samoakceptacji, nie zwracała uwagi na obraźliwe komentarze innych. Zaznaczyła między innym, że to my sami musimy akceptować siebie, aby być w pełni szczęśliwym.
Szymon zwrócił uwagę między innymi  na emocjonalność mężczyzn. Zauważył, że w świecie mężczyzn szerzy się przekonanie, że ukrywanie swoich uczuć jest męskie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Mężczyźni jak kobiety przeżywają różne emocje i uczucia, wcale nie muszą się kryć ze smutkiem, czy z okazywaniem sympatii.
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i za oddane głosy! Gratulujemy naszym SUPER! Zachęcamy do udziału w plebiscycie za rok. Jesteśmy przekonani, że nasi SUPER będą wspierać swoich kolegów i koleżanki w tych małych i tych wielkich sprawach, bo wierzymy, że wszystko może być SUPER, bo Wy drodzy uczniowie też jesteście SUPER!

Samorząd Uczniowski
Opiekunowie SU
Agnieszka Nowakowska
Bożena Składanek
Wróć do spisu treści