Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Obóz sportowo – rekreacyjny - 2018/2019

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/2019
W dniach 15-20.07.2019 r. klasy sportowe naszej szkoły VA i VIA przebywały na obozie sportowo – rekreacyjnym w górach, a dokładniej w Krościenku nad Dunajcem.
Zajęcia sportowe prowadzone były w ośrodku SKS „Sokolica”. Uczestnicy obozu codziennie                       po południu doskonalili swoje umiejętności piłkarskie i siatkarskie na świetnie przygotowanych boiskach. Przed południem poprzez wędrówki szlakami górskimi na szczyty: Sokolica, Trzy Korony, Czertezik, Burzana, Wąwąz Homole, poprawiali swoją kondycje, napawając się zapierającymi dech w piersiach widokami. Dzieci miały możliwość jazdy na Roller Coaster, oraz jazdy na wyciągu krzesełkowym na górę Wdżar.  Dużą frajdę sprawił uczniom 16 km spływ pontonowy Dunajcem wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Wijący się Dunajec przepływa pośród gór Pienin oraz szczytami już wcześniej wspomnianymi Sokolica (747 m n.p.m) oraz Trzy Korony (982 m n.p.m), przyciągając turystów z całego świata. Dzieci poznały zasady zachowania się w górach oraz zasady planowania wycieczek górskich i doboru ekwipunku. Wszyscy mimo zmęczenia wrócili szczęśliwi i bogatsi o nowe umiejętności, doświadczenia oraz przeżycia. Z pewnością dzięki tym doznaniom bardziej się ze sobą zżyli.
„Bardzo podobał nam się obóz. Miejscowość, w której mieliśmy nocleg (Krościenko nad Dunajcem), była bardzo ładna. Pogoda dopisywała nam przez cały pobyt. Obóz był bardzo ciekawy, zabawny, i zaskakujący. Trochę męczyło nas chodzenie po górach, ale jesteśmy z siebie dumni, że zdobyliśmy te szczyty. Zawsze mogliśmy liczyć na naszych trenerów. Obóz był fajowy”.
Aleksandra, Maja, Zuzia, Katarzyna.

                                                                                                             Kamil Suchocki

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
tel/fax: Budynek nr 1: 87 619 74 25, Budynek nr 2: 87 568 37 54
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
ul. Ełcka 18, 19-300 Ełk; sp.nwe@interia.pl
Wróć do spisu treści