e-Twinning - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

e-Twinning

SZKOŁA > PROJEKTY

________________________________________________________________________________________________________________________
Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w programie e-twinning przygotowując kartki świąteczne
. Projekt polegał na przygotowaniu kartek uwzględniając nie tylko ich tło plastyczne ale też tło edukacyjne, albowiem uczniowie mieli napisać życzenia w języku angielskim i ich języku ojczystym. Korespondowaliśmy z różnymi krajami między innymi z Rumunią, Anglią, Hiszpanią, Grecją i Ukrainą. Otrzymane kartki zostały umieszczone na tablicy przy wejściu do naszej szkoły.

Oto i one:

________________________________________________________________________________________________________________________
Kolejnym projektem w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły był projekt o Pinokiu.

Jego celem było wzbudzenie wśród dzieci zainteresowania książką i historią o Pinokiu. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić losy głównego bohatera za pomocą takich technik jak np. obrazek, komiks czy też przedstawienie teatralne. Oprócz tego dzieci miały za zadanie opowiedzieć coś o sobie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmiku w którym klasa 3B opowiada o sobie oraz zapoznaniu się z pracami naszych uczniów. Zachęcamy też do obejrzenia prac wykonanych przez dzieci z innych państw.

3 B o sobie >>>

Prace naszych uczniów:  


Prace uczniów z Grecji:

Obecnie nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Our awesome hometown” co po polsku oznacza „Nasze niezwykłe miasto rodzinne”.
Poniżej można obejrzeć nasze dwa filmiki, które pokazują naszą szkołę i Nową Wieś Ełcką:
Nasza szkoła >>>
Nowa Wieś Ełcka >>>

Oprócz nich można obejrzeć także zdjęcia i filmiki innych państw:
Estonia >>>
Grecja  >>>


Nasza współpraca w projekcie trwa. Otrzymaliśmy listy od naszych przyjaciół z Turcji.
A naszą szkołę odwiedził szczególny gość - nauczyciel z Turcji.   
Więcej informacji i zdjęć >>>

Następnym projektem w którym nasza szkoła wzięła udział był projekt dotyczący tradycji wielkanocnych w Europie. Razem z naszymi uczniami oraz przy pomocy innych nauczycieli stworzyliśmy prezentację "Traditions-in-Poland" w której zostały przedstawione obrzędy obchodzenia świąt wielkanocnych w Polsce. Wymogiem projektu było użycie języka angielskiego w prezentacji. Dzięki temu uczniowie mogli wzbogacić swoje słownictwo oraz poszerzyć wiedzę na temat świąt wielkanocnych.

Prezentacja "Easter Traditions in Poland" >>>
Piosenka wielkanocna >>>

Nasza praca w programie e-Twinning trwa dalej. Tym razem Martyna Jermak, uczennica klasy IVa wykonała pocztówkę o Ełku, która następnie została wysłana do Turcji. Dzieci  z Turcji wykonały swoją pracę sztuką Ebr;  wysłali nam trzy pocztówki przedstawiające ich państwo oraz załączyli list.
Serdecznie im dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

W tym roku szkolnym nasza szkoła rozpoczęła współpracę z programem e-Twinning.

Akcja e-Twinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

Jest to program w którym nasze dzieci mogą wymieniać się swoimi umiejętnościami, oraz wiedzą z dziećmi, które pochodzą z innych krajów Unii Europejskiej. Pierwszym projektem, w którym wzięliśmy udział były kartki świąteczne wykonane przez klasę III b, które zostały wysłane do Hiszpanii a te w zamian wysłały nam swoje. Dzieciom bardzo podobał się pomysł korespondowania z dziećmi z innych krajów.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Katarzyna Królczyk.

Oto kartki świąteczne wykonane przez nasze dzieci i dzieci z Hiszpanii  >>>

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego