Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 2016/2017 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 2016/2017

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2016/2017

W dniu 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Samorząd Szkolny oraz koordynator programu Szkoła Promująca Zdrowie przygotowali różnorodne działania propagujące postawę życzliwości we wzajemnych relacjach.
Od 16 do 18 listopada na szkolnym holu wystawiona była Skrzynka Życzliwych Słów, do której wrzucano liściki z pozdrowieniami, życzeniami i gratulacjami. Była to świetna okazja, by na lekcjach języka polskiego przypomnieć zasady redagowania listów i kartek pocztowych. Skrzynka zapełniła się błyskawicznie, a kurierzy mieli mnóstwo pracy z dostarczeniem korespondencji do adresatów.
Uczniowie postarali się również, by białe drzwi  sal lekcyjnych zamieniły się w  kolorowe, radosne i  zachęcające do wejścia. Kwiaty, serca i wesołe hasła zamieniły szkolne korytarze w prawdziwe Aleje Życzliwości.
Członkowie Samorządu Szkolnego rozdając uśmiechnięte słoneczka, zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.  Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.
Zwieńczeniem obchodów był apel, który przygotowali uczniowie klasy III A oraz IV a. Były zabawne scenki, wiersze i dużo humoru. Uczniowie, którzy otrzymali miano Króla bądź Królowej Życzliwości otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Dyrektora Szkoły.         
W uroczystościach wzięli udział nie tylko uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także rodzice i dziadkowie, co niezmiernie ucieszyło organizatorów. Świadczy to o zaangażowaniu całej społeczności  w budowaniu dobrej atmosfery w naszej szkole.
 
Na zakończenie spotkania
wręczono także dyplomy uczniom wyróżnionym w konkursie „Moja ulubiona postać z bajki”.
               

                                    Bożena Kulik

                                                                                                                koordynator programu Szkoła Promująca Zdrowie
zdjęcia >>>

Wyniki konkursu: „Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-6. Zadaniem uczniów było wykonanie figurki przestrzennej z modeliny lub plasteliny. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac. Jury po burzliwych obradach zdecydowało, że tym razem nie będzie przyznawać 1,2,3 miejsca ale wyróżni większą ilość prac.
Osoby wyróżnione:

Bartek Radywoniuk kl. O b
Ela Urbanowicz kl. O b
Lena Piasecka kl. O b
Lena Gajewczyk kl. O b
Michał Cwajda kl. O a
Marcelina Smaka kl. Oa
Oskar Kania kl. I a
Mateusz Bielik kl. I a
Hubert Palczewski kl. I b
Patryk Szymański kl. I b
Filip Karwowski kl. II a
Kalina Szymańska kl. II a
Oliwia Busz kl. II b
Weronika Marcinkiewicz kl. II b
Marianna Supińska kl. II b
Natalia Łozińska kl. III a
Weronika Marciniak kl. III a
Maja Mickiewicz kl. III b
Oliwia Smaka kl. IV
a
Oliwia Walendzik kl. IV
b
Alicja Wrzosek kl. IV
b
Karolina Kowalewska kl. VI a


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego