Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Dzień Wegetarianizmu-2020/2021

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2020/2021
Dzień Wegetarianizmu
Nasi uczniowie dołączyli do grona osób obchodzących Światowy Dzień Wegetarianizmu, który przypada na 1 października. Święto to zostało ustanowione 22 listopada 1977 przez Międzynarodową Unię Wegetariańską.
Celem obchodów Dnia Wegetarianizmu jest przede wszystkim propagowanie wegetarianizm i informowanie społeczeństwa o płynących z niego korzyści, w szczególności tych zdrowotnych. Tego dnia organizowane są również kampanie, festiwale i prezentacje  często połączone z degustacją dań wegetariańskich.
Uczniowie w tego dnia przynieśli do szkoły drugie śniadanie, które miało być zdrowe
i wegetariańskie. Były to sałatki, owoce, warzywa, batoniki pełnoziarniste, jogurty i kanapki bezmięsne. Niektórzy zaprezentowali też przyniesione przez siebie przepisy wegetariańskie. Szczególnie zaangażowana była klasa II A, której uczniowie licznie włączyli się w akcję.
Obchody Dnia Wegetarianizmu w Naszej Szkole miały na celu pokazanie możliwości wyboru innego stylu odżywiania się oraz promowanie zdrowia. Przy okazji warto uświadomić sobie, że to co ląduje na naszych talerzach, ma wpływ nie tylko na nasze doznania smakowe
i stan zdrowia, ale też kondycję całej planety. Roślinna dieta jest mniej obciążająca dla środowiska, ponieważ przy produkcji takiej żywności zużywa się np. dużo mniej wody.
Mamy nadzieję, że zdrowe i wegetariańskie śniadanie wyszło Naszym uczniom na zdrowie.

Samorząd Uczniowski
Opiekunowie SU
Agnieszka Nowakowska
Bożena Składanek

Wróć do spisu treści