Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Bezpiecznie nad wodą - spotkanie z OSP JRW Szeligi

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/2019
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek, żeby był on jeszcze bardziej radosny musi być przede wszystkim bezpieczny.
10 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikami wodnymi z OSP-Jednostki Ratownictwa Wodnego Szeligi.
Głównym tematem poruszanym podczas spotkania było prawidłowe i bezpieczne korzystanie z otwartych akwenów wodnych. Ratownicy przypomnieli o czym należy pamiętać wypoczywając nad wodą, gdzie można się kąpać, kiedy nie należy wchodzić do wody. Omówili także zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz instruowali, co zrobić w przypadku nagłego zachłyśnięcia wodą czy skurczu mięśni. Ostrzegali, że nie wolno kąpać się w jeziorze bez zgody i opieki dorosłych.
Dzieci bardzo uważnie słuchały jak należy postępować w chwili zagrożenia oraz bardzo chętnie brały udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy.
Miały okazję zobaczyć i przećwiczyć na fantomie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej.  
Choć udzielenie pierwszej pomocy jest trudne, to takie spotkania dają nadzieję, że uczniowie w chwili zagrożenia będą wiedzieć jak się zachować zareagować w bezpieczny sposób.
Dziękujemy panom ratownikom za ciekawe spotkanie.
O jednostce OSP JRW Szeligi:
Jednostka ratownictwa wodnego – OSP-JRW Szeligi – powstała w marcu 2015 roku. Jest to jedyna jednostka w Powiecie Ełckim, która otrzymała pozwolenie na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej członkami – ochotnikami – są ratownicy i strażacy z Gminy Ełk i Powiatu Ełckiego. W okresie letnim ratownicy prowadzą całodobowe dyżury na wodach powiatu ełckiego. Dodatkowo jednostka uruchomiła całodobowy telefon alarmowy 601 100 100
Jednostka Ratownictwa Wodnego Szeligi w 2018 r. zajęła I miejsce w województwie w konkursie „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”

Lucyna Kuryło
zdjęcia >>>
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
tel/fax: Budynek nr 1: 87 619 74 25, Budynek nr 2: 87 568 37 54
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
ul. Ełcka 18, 19-300 Ełk; sp.nwe@interia.pl
Wróć do spisu treści