Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

III Festyn Rodzinny - 2018/2019

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/2019
„Najlepsza drużyna to moja rodzina……”
25 maja 2019 r. pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina” społeczność naszej szkoły uczestniczyła w III Festynie Rodzinnym.
Patronat honorowy nad festynem sprawował Wójt Gminy Ełk – pan Tomasz Osewski.
Na początku odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – 3.  Wykonane utwory były podziękowaniem oraz wyrażały miłość dzieci dla rodziców.
Następnie odbyły się prezentacje finalistów konkursu: „Mam talent”, którego I etap odbył się 17 maja 2019 r.
Po  występach wszyscy mogli oddać głos na jednego z finalistów. Członkowie Samorządu Uczniowskiego po przeliczeniu głosów wyłonili zwycięzcę.
Po części artystycznej, która odbywała się w sali gimnastycznej rozpoczęło się świętowanie w ogrodzie szkolnym. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądali wnętrza wozów strażackich i samochodów policyjnych.  Chętnie malowały twarze i robiły bańki mydlane.
Najbardziej oblegane były dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiały się długie kolejki. Nie zabrakło kiełbasek  pieczonych przy ognisku oraz pysznego bigosu przygotowanego przez panie kucharki.
Chętni mogli potańczyć na placu wraz z instruktorkami zajęć tanecznych szkoły tańca New Style Dance Studio Dominiki Nowakowskiej.
„Mikrofon dla wszystkich” dawał szansę wszystkim chętnym do zaśpiewania i popisania się talentem poza konkursem.
W trakcie festynu wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Laurka dla mamy”.
I miejsce
kl. 0 b – Stanisław Kłubowicz
kl. I a – Rafał Olszewski
kl. II a – Lena Słowikowska
kl. II b – Elżbieta Urbanowicz
II miejsce
kl. 0 b – Julia Bogdan
kl. I b - Izabela Surmacewicz
kl. II b – Ariela Walendzik
III miejsce
kl. 0 b – Amelia Wasyk
kl. 3 a – Wiktoria Mielechowicz

W finałowym konkursie „Mam talent” zwyciężyła Amelia Jankowska  z grupy Motylki, która zaprezentowała pokaz umiejętności ze sztuki walki viet vo dao.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu plastycznego oraz statuetki dla laureatów konkursu „Mam talent” wręczali organizatorzy wraz z dyrektorem Szkoły p. Jackiem Szumskim oraz Wójtem Gminy Ełk p. Tomaszem Osewskim, który uczestniczył w naszym festynie. Była to okazja do rozmów z uczniami, rodzicami i nauczycielami.
Uczestnikom dopisała nie tylko pogoda, ale także humory. Na festyn przybyło bardzo dużo osób i chyba wszyscy wrócili do domów zadowoleni z takiego sposobu spędzenia wolnego czasu.

Dyrektor Szkoły, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej składają serdeczne podziękowanie darczyńcom i sponsorom za pomoc w organizacji III Festynu Rodzinnego
oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania.

Lucyna Kuryło


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
tel/fax: Budynek nr 1: 87 619 74 25, Budynek nr 2: 87 568 37 54
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
ul. Ełcka 18, 19-300 Ełk; sp.nwe@interia.pl
Wróć do spisu treści